تبلیغات
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری - یک آسمان آبی - زنانی از نوع اینترنتی!
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری - یک آسمان آبی
سلام مهربون - این آسمان آبی تقدیم تو باد-- وبلاگ در حال حاضر شامل 6صفحه می باشد- به سراغ ما اگر میایی...
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


به نام آرامش دهنده قلبها

این وبلاگ تحت نظر جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری است ،که به خانواده ها و جوانان
( دختران وپسران)ایرانی
برای داشتن آسمانی آبی تقدیم می گردد.
(با شعار محوری پیش بینی مقدم است بر پیشگیری و پیشگیری مقدم است بر درمان)

شماره سامانه پیامکی جمعیت و وبلاگ جهت دریافت پیام های شما دوست گرانقدر:

30007060706070
آ درس وبلاگ آسمان آبی تو jhsalamat.mihanblog.com

با سپاس فراوان از داوطلبین و اعضاء فعال جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی سراسر استان مسئولین پایگاه ها وگروه های زیر مجموعه

کپی برداری از مطالب این وبلاگ،پاشیدن رنگ خداست به زندگی دیگران؛در رنگی کردن زندگی دیگران درنگ نکنید!
(فقط با ذکر منبع و گردآوردنده)
شادباشید وسرشار از خاطرات شیرین ( خوب زندگی کنیم)

و اما صحبتی خودمانی

بزرگترها و مسئولین معمولاً نگرانی های زیادی راجع به وضعیت بهداشت وسلامت روانی جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان دارند.بر این اساس سعی می كنند اقداماتی برای یاری آنها انجام دهند كه بعضاً بجا و در برخی موارد بسیار نابجا می باشند.

به هر حال در این وبلاگ روی ما با بزرگترها و مسئولین نیست و قصد پرداختن به آنچه آنها انجام می دهند یا نمی دهند را نیز نداریم.

ما معتقدیم در هیاهوی مسائل اجتماعی شما بهتر از هر كس دیگر می توانید از خودتان مواظبت كنید.

مسئولین ،والدین و نزدیكان هر اندازه هم كه پیگیر مسائل شما باشند،تنها بخش اندكی از شبانه روز در كنار شما هستند.رئیس اداره شما ،اولیا مدرسه شما و اساتیدشما نیز كم و بیش همین وضعیت را دارندو تنها زمان کمی از وقت خود راهمراهتان هستند.نظارت ساختارهای اجتماعی و قانونی هم كلی تر از آن است كه قادر به تمركز جدی بر مسائل فردی و شخصیتی شما باشد،

لذا بی شك هیچ شخصی بهتر از خودتان نمی تواند وظیفه خطیر مراقبت از خودتان را به عهده گیرد؛البته حتماً توجه دارید كه مراقبت در شرایط اجتماعی فعلی نیازمند هوش و ذكاوت از یك سو و شناخت موانع رشد و ارتقاء شخصیت از سوی دیگر است.به ویژه این كه امروزه جذابیت ها در بیراهه ها بسیار دلفریبند و آنها یی که در تحمل مشقت راه های بی پیرایه،زود دست به زانو می شوند،به سختی توان مقاومت در برابر رنگ و لعاب های لغزنده را دارند.این جذابیت ها گاه كاسه نیازهای غریزی شما را لبریز می كند و گاه بر آتش نیازهای كاذبی كه ایجاد كرده اند می دمند و حتی در چهره آراسته به دین،خودنمایی می كنند به صورت تنوعی از اعتقادات جعلی و مذاهب ساختگی جلوه می كنند.آری عزیزان آنجا كه سازمان سیا،ده ها میلیون دلار هزینه می كند تا به رواج خرافات در جامعه شیعی و بیزاری مردم از مرجعیت و روحانیت اصیل بپردازند و آنجا كه گیرنده های ماهواره و سی دی های مبتذل در مناطق مرزی رایگان توزیع می شود و آن جا كه توزیع مشروبات الكلی و مواد مخدر توسط سرمایه گذاران ضد دین به انحاء مختلف بیمه می شود و رواج فساد و بی بندوباری را به عنوان یك راهبرد اساسی دستور كار خود قرار می دهند،شما خود قضاوت كنید.

چه كسی بهتر از خودتان می تواند از شما مراقبت كند

پس بیاموزیم وبدانیم آنچه را که باید برای مراقبت از خود مان به کار ببریم .مدیر عامل جمعیت همیاران سلامت روان -اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری


سخن نخست

جمعیت همیاران سلامت روان چه کسانی هستند:
نیروی های داوطلب مردمی هستند که به منظور پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وبا هدف ارتقا سطح سلامت افراد جامعه بوجود آمده و تحت نظارت سازمان بهزیستی و زیر نظر کارشناسان مجرب این سازمان در محله ،منطقه وشهر یا استان خود به فعالیت مشغول می باشند.

این جمعیت اغلب بصورت گروههای محلی می باشند که پس از شناسایی مشکل در محله خود اقدام به کاهش ویا رفع آن می نمایند.

به فعالیتهای افراد فعال در محله خود با دقت بیشتر بنگرید شاید آنها نیز همیار باشند!!!

و این همیاران در استان چهارمحال وبختیاری بر این باورند :

* ناظر و سر منشاء خلقت و آفرینش در همه امور خداوند است و خدمت به مردم در

جهت خشنودی باری تعالی ارزشی است که همه فعالیت ها را هدفمند می سازد .

* پیچیدگیها و صنعتی شدن جامعه امروز سلامت مردم را دجار مخاطره نموده از این رو

تلاش جهت آموزش مهارت های زندگی و ارتباطی ضروری است تا همه بتوانند از مواهب

زندگی دلپذیر برخوردار باشند .

* بروز و شیوع آسیب های اجتماعی سریعتر شده است و برای کنترل

آن باید به افراد سالم جامعه آگاهی بخشید .

* برنامه ریزی محلی باید با حضور مردم و در جایی که مردم کار می کنند ، زندگی می کنند و

به فعالیت هایشان عشق می ورزند ، انجام پذیرد .همیاران سلامت روان - اجتماعی استان چ وب کوشش می نمایند تا :* خدمات آموزشی و مشاوره ای را با هدف افزایش مهارت های فردی و اجتماعی تا حد توان

در اختیار جامعه قرار دهند .

* در ارائه خدمات به تمامی اقشار جامعه بویژه نقاط محروم و آسیب دیده را مد نظر قرار دهند .

* فرهنگ مشارکت و نیکو کاری را توسعه بخشند .وانتظار دارند تا :* همه دست اندرکاران همیاران سلامت روان اجتماعی استان چ وب متعهد باشند

و تصمیمات ارکان جمعیت بر اساس آموزه الهی {و امر شوری بینهم آیه 38 سوره شوری }

با تبادل نظر ، مشورت و رای گیری اتخاذ گردد.

* اصالت و موسسه را موکدا حفظ و آن را الگوی مناسبی

برای اتخاذ باور جهت اتکابه خود معرفی نمایند .

* و معتقدند که برای کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید همه سازمانها و

نهاد های دولتی و غیر دولتی دست در دست هم دهند تا بتوانند به این هدف مهم نائل شوند .جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی سراسر استان در شهرستانهای شهرکرد ،فارسان،لردگان،بروجن،کوهرنگ ،اردل،کیار ،سامان وبن زیر نظر سازمان بهزیستی استان در نظر دارد از بین خواهران وبرادران علاقه مند به فعالیت داوطلبانه در راستای برنامه همیاران عضو علاقمند جذب نماید . بنابراین همه عزیزان علاقه مندمی توانند به آدرس دفاتر مرکزی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی شهرستانها مراجعه نمایند .

مدیر وبلاگ :امیر علی آرام
نویسندگان
نظرسنجی
با سلام لطفا نظر خود را در مورد تاثیر مثبت مطالب این وبلاگ در موفقیت زندگی دختران وپسران وخانواده های ایرانی با استفاده از گزینه های ذیل ثبت نمایید.


زنانی از نوع اینترنتی!

کاهش میزان ساعات گفتگوی زوجین، یکی دیگر از خطرات جدی ورود اینترنت به فضای خانواده‌ها است؛ که ممکن است به منزوی شدن مرد یا زن منجر شود و نتیجه این دوری که منشأ آن وجود اینترنت است، طلاق عاطفی زیر یک سقف باشد.

دسترسی به اینترنت و گشت و گذار در فضای مجازی برای هر هدفی که باشد، می‌تواند بر فعالیت‌های مادران اثرگذاری روشن و واضح داشته باشد.

زنان و اینترنت

وقتی ازدواج می‌کنیم و ... ادامه این مقاله در ادامه مطلب ...

خانواده تشکیل می‌دهیم، عهده‌دار نقش ویژه‌ای می‌شویم که متناسب با توان و شرایط و جنسیت ماست. پذیرفتن این نقش‌ها در خانواده با مسئولیت‌هایی همراه است و کم‌کاری و بی‌مسئولیتیِ یکی از طرفین، ضربه‌های شدیدی به بدنهء خانواده و افراد آن می‌زند که می‌تواند جبران‌ناپذیر باشد. عکس این قضیه هم صادق است، یعنی با تلاش و آگاهی و ایفای درست نقش‌ها در خانواده، می‌توان به نتیجه مطلوب رسید. در این میان نقش زن به عنوان همسر و مادر و مدیر خانه و خانواده، بی‌بدیل است و در سیر و پیشرفت افراد خانواده به سمت آرامش و موفقیت و رشد و تعالی غیرقابل انکار است.

ناگفته پیداست که اگر زن یا مادر خانه با هر وسیله، ابزار یا شخصی در ارتباط باشد، می‌تواند مستقیم یا غیرمستقیم روی نقش خانوادگی‌اش اثرگذار باشد. دسترسی به اینترنت و گشت و گذار در فضای مجازی برای هر هدفی که باشد، می‌تواند بر فعالیت‌های مادران اثرگذاری روشن و واضح داشته باشد.

همسران اینترنتی

برای مثال خانم خانه وقتی به دنبال یافتن اطلاعات درباره یک موضوع است، قطعا اگر با اینترنت و ابزار آن آشنایی داشته باشد، می‌تواند اطلاعات کامل و جامعی درباره آن موضوع به دست بیاورد و آن‌ها را با هم مقایسه کند و سبک و سنگین کند و از میان همه آن‌ها به بهترین نتیجه برسد. این حجم وسیع اطلاعات با توجه به صرف زمان اندک و هزینه اقتصادی ناچیز، اصلا قابل قیاس با راه‌های دیگر به دست آوردن‌‌ همان مقدار از اطلاعات نیست. این هوشیاری و آگاهی و توانمندی بانوی خانه در استفاده بهینه از اینترنت و فضای مجازی می‌تواند احساس امنیت و آرامش روانی را برای همسرش به دنبال داشته باشد.

مرد خانه در این صورت خیالش آسوده است که همسرش می‌تواند از عهده بحران‌های احتمالی یا انتخاب‌های متعدد و دوراهی‌های کوچک و هر چند ناچیز زندگیشان برآید. زن خانه وقتی به وسیله اینترنت خیلی از راه‌ها را کوتاه می‌کند و مشکلات را از سر راه بر می‌دارد و از میانبرهای صحیح و منطقی به جواب می‌رسد، خیلی اوقات می‌تواند در هزینه‌های اقتصادی خانواده صرفه‌جویی چشم‌گیری کند و این امر باعث بروز حس رضایتمندی مرد خانه از همسرش می‌شود.از طرفی، مردهای زیادی هستند که سر و کارشان و تخصصشان در اینترنت است و به همین دلیل وقت زیادی از شبانه‌روز خود را در آن فضا می‌گذرانند. وقتی زن در جایگاه همسر، با اینترنت و ابزار‌ها و ابعاد و دنیایش آشنایی کامل و جامع داشته باشد، اولا می‌تواند همسرش و فضای کاری‌اش را به خوبی درک کند، ثانیا می‌تواند او را در کار‌هایش کمک کند. سوم آنکه شناخت کافی زن از فضای مجازی می‌تواند حساسیت‌های بیجا و غیرمنطقی زنانه را کاهش دهد و به بروز رفتاری عاقلانه منتهی شود. از همین روست که می‌گویند انسان‌ها دشمن آن چیزی‌اند که نمی‌شناسند. عدم شناخت درست از فضای مجازی، ترس و توهم بیجای زن را افزایش داده و به‌‌ همان میزان، بر عدم آرامش و اطمینان او می‌افزاید. توجه به این موارد به شدت می‌تواند همسران را به هم نزدیک کند و از ایجاد شک و حساسیت بین آن‌ها جلوگیری کند و فضایی دوستانه و عاطفی در خانه به وجود بیاورد.

کاهش میزان ساعات گفتگوی زوجین، یکی دیگر از خطرات جدی ورود اینترنت به فضای خانواده‌ها است؛ که ممکن است به منزوی شدن مرد یا زن منجر شود و نتیجه این دوری که منشأ آن وجود اینترنت است، طلاق عاطفی زیر یک سقف باشد.

مادران اینترنتی

همین زن، گاهی که در نقش مادر است و با دنیای مجازی به خوبی آشناست، می‌تواند فاصله بین نسل‌ها را کم کند. وقتی فرزندش می‌بیند که مادرش با تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود و از آن اطلاعات و آگاهی درستی دارد، با مادر خود احساس نزدیکی می‌کند و این درک متقابل می‌تواند بهترین ابزار برای تربیت فرزندان خانواده باشد؛ علاوه بر این، میزان آشنایی مادر خانه با اینترنت می‌تواند در بالا بردن سطح اعتماد به نفس فرزندش تاثیر بسزایی داشته باشد.

مادر آشنا به اینترنت، خیلی راحت‌تر می‌تواند فرزندانش را در این فضا راهنمایی و کنترل کند و آن‌ها را با ابعاد مختلف این دنیا آشنا کند و این امر نتیجه‌ای ندارد جز اینکه فرزندان اینچنین خانواده‌ای، انسان‌های شاد‌تر و سالم‌تری هستند و کمترین میزان آسیب‌پذیری را دارند؛ و از همه مهم‌تر اینکه با ایجاد حس صمیمیت و درک متقابل مادر با فرزند، از ایجاد شکاف بین نسل‌ها تا حدودی جلوگیری می‌شود.
همسران و مادران اینترنتی احتیاط کنند!

اما همیشه این طور بوده است که در کنار فواید و مزایای استفاده از امکانات، هر چند که بی‌شمار و قابل تحسین باشد، حتما عیب‌ها و مشکلات و آسیب‌هایی نهفته است. برای مثال اگر زن به گردش در فضای مجازی اعتیاد پیدا کند، مخصوصا اعتیاد شبانه، در زندگی زناشویی با مشکلات جدی رو به رو می‌شود.

اولین اتفاق، احساس دوری زوجین از یکدیگر است. مرد حس می‌کند زن همه وقتش را با چرخیدن در این فضا پر می‌کند و گمان می‌برد دیگر در مرکز توجه زن نیست. همین امر دلیل خوبی برای بهانه‌جویی مرد و دل‌زدگی و فرار او از محیط خانه می‌شود؛ تا جایی که امکان دارد مرد احساس خلأ عاطفی یا جنسی کرده، برای رفع نیاز‌ها و پر کردن خلأ‌هایش به جایی و کسی بیرون از خانه پناه ببرد. این احساس تنهایی و عدم آرامش مرد خانواده به دلیل وجود شخص سومی به نام اینترنت، می‌تواند خطرات مهم‌تر و جدی‌تری داشته باشد.

کاهش میزان ساعات گفتگوی زوجین، یکی دیگر از خطرات جدی ورود اینترنت به فضای خانواده‌ها است؛ که ممکن است به منزوی شدن مرد یا زن منجر شود و نتیجه این دوری که منشأ آن وجود اینترنت است، طلاق عاطفی زیر یک سقف باشد. تأثیر چنین معضلی در تغییر نامطلوب ارتباط بین پدر و فرزند نیز به چشم خواهد خورد.

از سویی دیگر همین مشکل می‌تواند گریبان‌گیر فرزندان شده، آن‌ها را به دلیل عدم توجه کافی مادر، منزوی یا پرخاشگر کرده، آنان را در روابط اجتماعی دچار مشکل کند.

زنان و اینترنت

فعالیت افسارگسیختهء مادر در فضای مجازی، به غفلتِ او نسبت به وضعیتِ تحصیلی و تربیتی آن‌ها منجر می‌شود. فرزندان به مرور دچار افت تحصیلی شده و رفتارهای نابه‌هنجار در آن‌ها نهادینه می‌شود. به دنبال کاهش ارتباط مادر با دنیای حقیقی، ارتباط او با معلمان و مسئولین مدرسه گسسته شده، از کیفیت تحصیل و رفتار فرزندانش بی‌اطلاع می‌شود.

مادری که تمام وقتش را اینترنت و تمام فکرش را جذابیت‌های اینترنت پر می‌کند، از ایجادِ ساعاتی مفرح در خانواده غافل شده، لذاتِ زندگی‌اش را با دوستان مجازی‌اش به اشتراک می‌گذارد؛ و نه در ایجاد تفریحات و تنوع در خانه تلاش می‌کند و نه در تفریحاتِ کوچک اعضای خانواده آن‌گونه که باید سهیم می‌شود. از این روست که همسر و فرزندانش، ‌ هر کدام به گونه‌ای در صددِ پر کردنِ جای خالی مادر و عواطف زنانهء او برمی‌آیند.

اعتیاد مادر به اینترنت می‌تواند به اعتیاد فرزندان به اینترنت هم منجر شود که نتایج مضر و ناخوشایند آن در بُعد تربیتی، تحصیلی و موقعیت اجتماعیِ فرزند روشن و انکارناپذیر است.

در هر حال فواید و مضرات استفاده از ابزاری مثل اینترنت بر روی خانواده‌ها، با برنامه‌ریزی و آگاهی قبلی و کنترل و شناخت آن قابل کنترل و تعدیل است و نمی‌توان آن را بی‌ضرر یا بی‌سود تلقی کرد.

منبع: تبیان

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 16 مهر 1393
پنجشنبه 22 تیر 1396 10:30 ب.ظ
Keep this going please, great job!
دوشنبه 3 شهریور 1393 12:25 ق.ظ
مطب زیبایی بود احسنت
امیر علی آرام با سپاس از شما
یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 12:49 ب.ظ
سرمایه زندگی چیزهایی نیست که جمع میکنیم بلکه قلبهایی است که جذب میکنیم...خدایا,دوستان خوب هدایایی ازرحمت بیکران رحمت تو هستند,انان رادر پناه خود سلامت وشاد بدار....
پنجشنبه 25 مهر 1392 12:59 ب.ظ
شرمنده دو غلط املائی دارد به بزرگی خودتان ببخشید
خود صحیح ان خوب
بوایدصحیح ان باید
امیر علی آرام با سلام وتشکر از نگاه ارزنده شما .
پنجشنبه 25 مهر 1392 12:54 ب.ظ
ضرب المثل هایی درمورد ازواج
داماد زشت وبا شخصیت به از داماد خوش صورت و بی لیاقت (لهستانی)
درموقع خرید پارچه حاشیه ان را خود نگاه کن ودرموقع ازدواج درباره مادر عروس تحقیق کن (آذربایجانی)
اگر خواستی اختیار شوهرت رادر دست بگیری اختیار شکمش را دردست بگیر(اسپانیایی)
تایک سال بعد از ازدواج ،مرد وزن زشتی های یکدیگر رانمی بینند(اسمایلز)
برای یک زندگی سعادتمندانه ،مرد بواید "کر"باشدوزن "لال"(سروانتس)
امیر علی آرام با سلام از ضرب المثلهای بسیار زیبای شما سپاسگذاریم . منتظر نگاه ونظر سبزتان هستیم .
پنجشنبه 25 مهر 1392 10:51 ق.ظ
سه شنبه 23 مهر 1392 01:08 ب.ظ
سیب سرخ زندگی راباهمسرتان میل کنید

سعی کنید بیشتر از انکه درانتظار دریافت چبزی از باشید چیزی به ببخشید اگر هدف ایجاد حس رضایت وخوشبختی در همسرتان باشد مطمئن باشید فرصت های زیادی برای دستیابی به این نیت خواهید یافت دراین صورت شمانیز از توجه ومحبت همسرتان برخوردار می شویدزیرا همه انسانها درتلاشند خوبی های دیگران راجبران کند.(عید سعید قربان رابه شما تبریک میگم)
یکشنبه 21 مهر 1392 12:13 ب.ظ
خود پسندی زنها بزرگترین علت بدبختی ایشان ونابودی خانواده هاست .هیچ چیز به اندازه خود پسندی زنها بنیان خانواده ها را ویران نکردهاست (چارلی چاپین)
پنجشنبه 18 مهر 1392 11:18 ق.ظ
مهربانم
یک جهان قاصدک ناز به راهت باشد
بوی گل نذر قشنگی نگاهت باشد
وخداوند شب وروز وتمام لحظات
با همه قدرت خود پشت وپناهت باشد
شنبه 23 شهریور 1392 07:11 ب.ظ
]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

جدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ


گالری عکس
چت روم
قالب وبلاگ
گالری عکس
< data="http://www.dl.avazak.ir/Music/play.swf" width="160" height="20" id="dewplayer" name="dewplayer"> Online User 

داستان روزانه
ابزار پرش به بالا
تصاویر زیباسازی نایت اسکین